Jakub

Vždy když mám něco napsat o Sobě, tak nevím jak začít. Životní příběh každého z nás je natolik bohatý!!

Věnuji se Kraniosakrální Biodynamice od roku 2012. Stále pokračuji ve vzdělávání, asistencích na výcvicích metodologie, pomáhám s překlady učebnic, doprovázím studenty při jejich práci, účastním se postgraduálních kurzů kraniální osteopatie a biodynamiky. To vše přispívá k mému porozumění a poznání této oblasti. K jejímu uchopení a schopnosti ji použít pro podporu svého Zdraví a Zdraví mých klientů. A i když mám skvělé učitele a kolegy, tak právě Klienti jsou našimi největšími učiteli. Každé setkání, každé ošetření nabízí možnost se stále učit a poznávat. Každý kdo přichází je jedinečným vyjádřením životní cesty a způsobu jak po ní kráčet.

Nyní ukončuji druhý ročník studií práce s Traumatem – Somatic Experiencing. Tuto metodu praktikuji již 5 let se základy položenými v rámci Biodynamického výcviku. Po letech jsem se rozhodl absolvovat 3 letý výcvik v této metodologii, která značně přispívá k efektivitě mé práce.

Součástí mé práce a rozvoje je můj dlouhodobý zájem a trénink v čínských a japonských rozvojových uměních Yiquan, Qi gong, Tai-chi, Uechi ryu stejně jako v meditačních přístupech od Tibetského Budhismu, Taoismu po moderní vědní disciplíny a tělesné a psychologické přístupy. Každý systém, každá nauka a tradice nese určité poznání a metodologii, jak dospět k určité zkušenosti přinášející určité poznání či porozumění. Ze své přirozenosti jsem otevřený všemu co život přináší a to mne učí pěstovat rozlišovací schopnost a schopnost nastavit si priority. V dnešní době je možné ochutnat mnoho z toho, co lidský vývoj a historie přináší. Je to mnoho směrů, metod, prostředků. Můj směr, který jsem si vybral, je Dobrý, kvalitní život v němž je možnost se neustále učit a poznávat.